سفیر ژاپن درایران از بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد

سفیر ژاپن درایران از بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد

تسوکادا تاماکی (Tamaki Tsukada) روز پنجشنبه پس از نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری همراه با نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن، سامان و فرخشهر در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان از بخش الحاقی بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار به مشخصات این دستگاه MRI اشاره کرد و گفت: این دستگاه پیشرفته 1.5 تسلا زیمنس آلمان با سرعت و دقت بالا به ارزش 800 میلیارد ریال تامین و به استان واگذار شده است.

علی مختاری افزود: با توجه به سرعت بالا، این دستگاه این امکان را به ما می دهد بیمارانی که نمی توانند حین تصویربرداری نفس خود را نگه دارند نیز از این دستگاه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: این دستگاه باعث شده مدت انتظار بیماران برای انجام ام آر ای در بیمارستان هاجر از 2 ماه به 20 روز کاهش یابد.

گفتنی است، MRI (ام آر ای) روشی است برای بررسی اندام های داخلی بدن است که از امواج مغناطیسی، امواج رادیویی و یک کامپیوتر برای تولید تصویر اندام های بدن استفاده می کند. پزشک با استفاده از تصویربرداری دستگاه ام آر آی می تواند به بافت درونی بدن نفوذ پیدا کند و با مشاهده و تهیه این عکس علت درد بیمار را تشخیص دهد.

این دستگاه در بخش الحاقی بیمارستان هاجر شهرکرد نصب شده است و در حال حاضر به بیماران سرپایی خدمات رسانی می کند. با تکمیل بیمارستان الحاقی هاجر امکان بهره مندی بیماران بستری از این دستگاه نیز فراهم می شود.

پیش از نصب این دستگاه مدت انتظار و نوبت دهی به بیماران 2 تا سه ماه بود اما با نصب آن این مدت به کمتر از 20 روز کاهش یافته است که این موضوع سطح رضایت مردم برای دریافت خدمات ام آر آی را به همراه داشته است.

در دولت سیزدهم تعداد دستگاه های MIR استان از یک عدد به 6 دستگاه افزایش یافت.

همچنین به همت دولت سیزدهم طی سه سال اخیر 15 هزار میلیارد ریال تجهیزات بخش بهداشت و درمان وارد استان شد که این اقدام بی سابقه نقش مهمی در ارتقای شاخص های حوزه سلامت این استان داشته است.

یک دستگاه MRI با قدرت 1.5 تسلا و برند زیمنس، از سوی کشور ژاپن و از طریق سازمان بهداشت جهانی(WHO) شهریورماه 1402به استان چهارمحال و بختیاری اهدا شد.

46

سفیر ژاپن درایران از بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر ژاپن درایران از بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر ژاپن درایران از بیمارستان هاجر شهرکرد دیدن کرد"، کلیک کنید.