کتاب هوش کودک پنج ساله

هوش، به عنوان یکی از مهارت های اساسی زندگی، همواره مورد توجه و تحقیق بسیاری از روانشناسان، متخصصات آموزش، والدین و مربیان بوده است. در این دوران پر تحول و پیچیده، تقویت هوش کودکان به عنوان یک هدف اساسی برای رشد و توسعه آن ها مورد توجه قرار گرفته است.اما سوال اصلی این است که چگونه می توان هوش کودکان را تقویت کرد و به آن ها کمک کرد تا در زندگی خود موفقیت بیشتری داشته باشند؟

10 تا از بهترین کتاب ها برای کودک 5 ساله

معرفی مجموعه تقویت هوش رستا – 4 تا 5 سالگی

مجموعه تقویت هوش رستا – 4 تا 5 سالگی شامل 6 جلد کتاب با عنوان “تقویت هوش رستا” است که به طور مجزا طراحی شده است. طراحی این مجموعه به گونه ای است که علاوه بر آموزش مفاهیم و اطلاعات علمی مناسب برای سن کودکان، آن ها را در لحظات شاد و سرگرم کننده ای قرار می دهد. مناسب ترین قیمت لباس خلبانی نظامی را از ما بخواهید.

این امر به دلیل کاربرگی بودن تمرینات، باعث می شود اجرای آن برای کودکان بسیار لذت بخش باشد. در این مجموعه، علاوه بر تقویت هوش، مهارت های استدلالی و هوش منطقی، دستورزی و هماهنگی چشم و دست، هوش بینایی، اطلاعات علمی و دانستنی های متناسب با سن کودک نیز تمرین و تقویت می شوند. این مجموعه شامل موارد ذیل است.

1. آموزش مفاهیم 3: در این کتاب، مفاهیمی مرتبط با کودکان 4 الی 5 وجود دارد. در کتاب تقویت هوش رستا تمریناتی از قبیل دسته بندی کردن وسایل، توالی، ابعاد و… مورد بررسی قرار می گیرد.
2. هوش منطقی3: در این کتاب، کودک باید بر اساس هوش منطقی خود، تمرینات مربوطه را حل نماید.
3. هوش بینایی 3: در این مجموعه، کودک می بایستی بر اساس هوش بینایی و توجه خود، تصاویر مشابه را پیدا کرده و تمرینات را حل نماید. تمرینات شامل پیدا کردن سایه تصویر، ایرادات یک تصویر و… می باشد.

4. وصل کردنی ها 3: در این کتاب، کودک می بایستی تصاویری که مربوط به هم هستند را پیدا و در نهایت به یک دیگر متصل نماید.
5. مازها 3: در این کتاب، کودک می بایستی بر اساس درک و توانایی حل مسایل و منطق و هوش خود، نسبت به حل تمرینات آن اقدام نماید.
6. دانستنی ها و علوم 3: در این کتاب، اطلاعات جالب و دانستنی های جذابی که یک کودک 4 الی 5 سال لازم است یادبگیرد بررسی شده است. این موارد شامل اطلاعات و دانستنی در خصوص حیوانات، مشاغل، ابزار و… است.

درباره ی مجموعه ی تقویت هوش رستا – 4 تا 5 سالگی هوش رستا

آموزشگاه مجازی هوش رستا فعالیت خود را در زمینه تقویت هوش فکری، هوش هیجانی و ارایه اطلاعات علمی و تربیتی برای کودکان آغاز کرده است. این آموزشگاه با ارایه کتاب هایی مفید، کاربردی، با کیفیت و جذاب، به ارتقای مهارت های فکری و هیجانی و تشکیل شخصیت کودکان و نوجوانان کمک می کند تا کیفیت زندگی آن ها را افزایش دهد.

تمامی محصولات فرهنگی این آموزشگاه، با هدف صلاح جامعه و رفع نیازهای تربیتی و علمی تولید می شوند. ما تنها محصولاتی با محتوای آموزشی و تربیتی ارایه می دهیم و هدف ما ترویج فرهنگ کتابخوانی و پیشرفت مهارت های ذهنی و هیجانی کودکان است، تا آینده بهتری برای آن ها به وجود آید.

مشخصات مجموعه تقویت هوش رستا – 4 تا 5 سالگی

مجموعه تقویت هوش رستا 4 تا 5 سالگی با موضوع اصلی کودک و نوجوان توسط شیرین ملکی با رده سنی 3 تا 4 سالگی کودکان تالیف شد. در خصوص مشخصات فیزیکی مجموعه تقویت هوش رستا قابل ذکر است که قطع کتاب آچار و رحلی بوده و به صورت تمام رنگی توسط فروشگاه محسنی بوک به فروش می رسد. ما وارد کننده لباس ارتشی دخترانه ایرانی هستیم کیفیت را با ما تجربه کنید.

تقویت هوش کودکان یکی از اهداف اساسی در رشد و توسعه آن هاست. این فرآیند به صورت چندگانه و چندجانبه می تواند انجام شود. از جمله روش های موثر برای تقویت هوش کودکان می توان به ارایه فعالیت های آموزشی و ترفندهای بازی های تعاملی اشاره کرد.
تغذیه مناسب برای مغز، تربیت و توجه به عوامل روانی و محیطی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

مجموعه 6 جلدی کتاب کودک با هوش من 5 سالگی :

جلد اول : آمادگی برای نوشتن الفبا (لوحه نویسی پیش دبستانی)

کتاب کار کودک

این کتاب برای کودکان 5 ساله (60 تا 72 ماهگی) تهیه شده است. بازی ها و تمرین های کتاب بر اساس روان شناسی رشد جسمی و شناختی کودک، فقط برای کودکان 5 ساله در نظر گرفته شده است. هدف اصلی این کتاب  این است تا والدین بدون سردرگمی و نگرانی، تمرین هایی که مناسب سن کودک است با او انجام دهند و باعث پرورش هوش و استعدادهای کودک شوند.

کتاب آمادگی برای نوشتن، لوحه نویسی تمامی شکل های الفبای فارسی است که باعث افزایش مهارت های کنترل مداد، هماهنگی چشم و دست و کنترل عضلات کوچک دست می شود. این کتاب در 24 صفحه و به صورت تک رنگ تهیه شده است.

جلد دوم : مهارت های دیداری و نوشتاری

کتاب کار کودک

در جلد دوم کتاب کودک با هوش من 5 سالگی  هدف اصلی پرورش مهارت کنترل عضلات کوچک دست و هماهنگی چشم و دست در کودکان پنج ساله است. این تمرین ها بسیار ساده و برای بیشتر کودکان پنج ساله قابل اجرا است.

کودکانی که تمرین های ” دست ورزی” مانند کار با گل، خمیر بازی، نقاشی با پاستل یا مدادشمعی، جداکردن مهره و اشیاء ریز را بیشتر انجام داده باشند، مهارت بیشتری در گرفتن مداد، کشیدن اشکال مختلف و کنترل مداد خواهند داشت.تمرین های کتاب به کودک کمک می کند تا با دقت و توجه بیشتر، مداد را کنترل کند.

در این کتاب بازی هایی بسیار ساده و متناسب با توانایی و درک کودکان پنج ساله آورده شده است.کودک باید در فعالیت های روزمره و در قالب بازی های روزانه، مهارت دقت و تمرکز خود را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است کودکانی که بازی های هدفمند و متنوعی در خصوص مهارت های دقت و توجه، هماهنگی چشم و دست و غیره انجام می دهند، نسبت به سایر کودکان، از هوش، توانایی و مهارت های بیشتری برخوردارند. تمرین های عملی باید بصورت بازی در کارها و فعالیت های روزانه کودکان گنجانده شود.

جلد سوم : مفاهیم ساده ی ریاضی

کتاب کار کودک

آموزش مفاهیم ریاضی، یکی از ضروری ترین مطالبی است که باید از همان سال های اولیه به کودکان آموزش داده شود. متاسفانه اغلب خانواده ها فکر می کنند یادگیری و شمارش اعداد، یعنی آموزش ریاضی ، در حالی که مفاهیم ریاضی مجموعه ای از مطالب مورد نیاز جهت فهم ریاضی و درک منطق ریاضی است.

درک مفاهیم ریاضی وابسته به رشد ذهنی و شناختی کودک است. باید بدانیم در هر سنی کودک چه درکی از ریاضی دارد و چه چیزهایی باید به او آموزش دهیم. در این کتاب مفاهیم ریاضی متناسب با رشد شناختی (ذهنی) کودک پنج ساله به او آموزش داده می شود.

جلد چهارم : مهارت های شنیداری و گفتاری

کتاب کار کودک

مهارت های زبانی کودک شامل “مهارت زبان دریافتی” یعنی گوش دادن، تشخیص و تمییز اشیاء و دنبال کردن دستورها و درخواست ها است و همچنین در برگیرندۀ ” مهارت زبانی بیانی” یعنی تشخیص و ساخت آواها، ساخت کلمات و جمله های دستوری و مهارت های ارتباطی و تعاملی است.

تحقیقات نشان داده که در پیشرفت زبان دو بخش حایز اهمیت است: تعداد کلماتی که کودک می شنود و دوم مقدار کمک و حمایتی که از والدین و بزرگسالان دریافت می کند. گوش دادن فعال به صحبت های کودک، برقراری ارتباط و گفتگوی دوطرفه با او و تشویق کودک به صحبت کردن مهارت های زبانی کودک را در سطح مطلوبی پیش خواهد برد.

در جلد چهارم کتاب کودک با هوش من 5 سالگی تمرین هایی ساده در هر دو جنبه از مهارت های زبانی کودک آورده شده است و می توان از آن ها به عنوان الگویی استفاده کرد تا در بازی ها و تمرین های روزانه به تقویت هر دو مهارت زبان دریافتی و بیانی توجه شود.

جلد پنجم : مفاهیم ساده ی علوم

کتاب کار کودک

پیش نیازهای یادگیری علوم ، مفاهیم ساده ای در خصوص شناخت و کارکرد اعضای بدن و حواس پنجگانه، ویژگی و شناخت جانوران وگیاهان و طبقه بندی و فواید برخی از آن ها، شناخت عناصر ابتدایی سازنده طبیعت از قبیل آب، باد، خاک و آتش، محیط زیست، نظافت و پاکیزگی محیط زندگی و آشنایی با میکروب ها، گرما و سرما، حرکت و جابجایی، نور و انرژی و غیره است.

از آنجایی که آموزش این مفاهیم بطور رسمی از کلاس اول دبستان آغاز می شود، بنابر این، هدف کتاب کودک با هوش من 5 سالگی آشنایی بسیار مقدماتی و سطحی با این مفاهیم است که با توجه به رشد شناختی کودکان پنج ساله آسان سازی و در قالب بازی و رنگ آمیزی آماده شده است. کلاه ارتشی پسرانه مناسب 18 سال به بالا موجود است.

در نهایت، توجه به توانمندی ها و نیازهای هر کودک به عنوان یک فرد منحصر به فرد، باعث می شود که روش های تقویت هوش بهینه تر و موثرتری برای هر فرد مشخص شود. این مسیر، به طور قابل توجهی به ایجاد یک زندگی پربارتر و موفق تر برای کودکان کمک می کند و نقش بسیار مهمی در ساختاردهی آینده آن ها دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کتاب هوش کودک پنج ساله" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کتاب هوش کودک پنج ساله"، کلیک کنید.